Záchrana budov – filmový a diskusní večer

premyslrabAkce plánované, Novinky

Filmový a diskusní večer na téma záchrany budov

V Teplicích působící absolventka FAMU Hannax Xaleh v pátek 24. března zavítá do chomutovské senátorské kanceláře se svými krátkými filmy o lidech, kteří dávají nový život starým budovám. Uvidíte tak i film o kastelánce zámku Jezeří Haně Krejčové.

Dort s vyibrazením zámku Jezeří byl součástí občerstvení po premiéře filmů Hannah Xaleh v Horním Jiřetíně.

Začínáme v pět odpoledne a na asi hodinovou projekci naváže krátká diskuse o tom, jak přistupovat k nevyužívaným nemovitostem, kterých u nás v kraji požehnaně. Nebude to je tlachání, neboť i s kolegy v Senátu řešíme, jak zabránit zbytečným demolicím historické a průmyslové architektury.

Do diskuse se online připojí pan Vladan Hruška, pověřený vedoucí Katedry geografie Přírodovědecké fakulty Univerzity J.E. Purkyně v Ústí nad Labem. Představí závěry nové publikace Průmyslová minulost – kreativní budoucnost? věnované možnostem nového využití nejen průmyslových staveb v našem kraji. Své praktické zkušenosti s oživením žatecké synagogy a dalších historických nemovistostí přímo v kanceláři popíše Daniel Černý. Společně s vámi a moderátorkou diskuse, Pavlou Freise, se po nikoliv zdlouhavé diskusi dobereme k návrhům, jak zajistit, aby se cenné budovy u nás méně bořily a více přetvářely.

Překvapivě skvělé víno od Nechranic a dobré občerstvení zajištěno.