Tibetský premiér v Senátu

premyslrabNovinky, Uncategorized

Víte, že česká parlamentní Skupina přátel Tibetu je po japonské druhá nejpočetnější na světě?
Premiér tibetské exilové vlády pan Lobsang Sangay dnes při přijetí v Senátu připomněl, že to byl Václav Havel, kdo inspiroval další světové státníky, kteří po jeho vzoru zvali na oficiální návštěvy Dalajlamu a další představitele Tibetu.
Je skvělé, že svým členstvím v parlamentní skupině přátel Tibetu se přes 50 zákonodárců hlásí k odkazu Václava Havla a obraně lidských práv ve světě.

Dnes, 15. října 2019, jsme oficiálním přijetím tibetského premiéra v Senát Parlamentu ČR na tradici silné a sebevědomé země navázali. Ostatně ne náhodou panu premiérovi daroval 1. místopředseda Senátu Jiří Růžička skleněného lva.

Nelze zkrátka otevírat dveře zlu tím, že budeme lhostejně nebo ze zištných důvodů mlčet k zabírání území suverénního státu státem jiným, nebo k utlačování menšin, ať jsou to Arméni, Kurdové, Rhohingové, Ujgurové, Tibeťané nebo jiná etnika.

Na dnešním programu ale nebylo jen oficiální přijetí. Jako předseda senátní části Skupiny přátel Tibetu jsem zaštítil výstavu velkoformátových fotek Tibetu – k vidění je do neděle ve Valdštejnské zahradě. A kromě Senátu jsme s Tibeťany dnes byli také ve Sněmovní 7 na akci Czechs Support Tibet / Cesi Tibet podporuji nebo na Vltavě – podívejte se na fotky Štěpána Rusňáka http://bit.ly/2MNclpT

Taši delé.

Tomáš Klus v Senátu při přijetí premiéra tibetské exilové vlády