Tibetská vlajka opět zavlaje na střeše republiky

premyslrabAkce plánované, Novinky, Uncategorized

S tibetskou vlajkou na Sněžku. Připojte se

(3. února 2023) Na střeše republiky zavlaje 11. března 2023 tibetská vlajka. Vynesu ji tam osobně s přáteli a s vámi všemi, kdo se budete chtít připojit k dvou a půl hodinovému výstupu na Sněžku.

Stejně jako v minulých letech i letos dáme jasně najevo, že čínská okupace Tibetu ani jiné porušování lidských práv ve světě nám v České republice nejsou lhostejné.

Tibetu se někdy říká "střecha světa", a tak je jasné, že tibetská vlajka musí být i na Sněžce.

Připomínám, že v pátek 10. března si připomínáme Den práv Tibetu připadající na výročí tibetského národního povstání (1959). Jako obvykle se Česko k výročí připojí Vlajkou pro Tibet.

Výstup organizují senátor a předseda senátní Skupiny přátel Tibetu Přemysl Rabas, krkonošské informační centrum Veselý výlet a organizace Češi Tibet podporují.

Image

V sobotu 11. března 2023 v poledne se sejdeme v Peci pod Sněžkou u infocentra Veselý výlet a společně odtud vystoupáme po trase přes Růžohorky a Růžovou horu na vrchol Sněžky, kam dojdeme kolem 15. hodiny.

Kdo si netroufne na výstup, může svou tibetskou vlajku vyvézt lanovkou.

Na prošlapané trase k vrcholu bude nejspíš hodně sněhu, dobré boty jsou nutností. Ve vrcholové části musíme počítat i se silným větrem a mrazem.
Výstup potrvá dvě a půl hodiny. Zpět můžeme z vrcholu nebo při silném větru z Růžové hory sjet lanovkou.
Poté posedíme v Peckém pivovaru s ochutnávkou piva Sněžka.

Na akci míří také výprava z mého volebního obvodu, z Chomutovska. Dejte případně na mk@premyslrabas.cz vědět, pokud se budete chtít připojit.