sobota 12. března 2022, 12:00

Městské informační centrum Veselý výlet, Pec pod Sněžkou


Na střeše republiky zavlaje 12. března tibetská vlajka. Vynesu ji tam osobně s přáteli a s vámi všemi, kdo se budete chtít připojit k dvou a půl hodinovému výstupu na Sněžku.
Stejně jako před třemi lety i letos dáme jasně najevo, že  čínská okupace Tibetu ani jiné porušování lidských práv ve světě nám v České republice nejsou lhostejné.
Tibetu se někdy říká "střecha světa", a tak je jasné, že tibetská vlajka musí být i na Sněžce.
A co kdybychom letos nezůstali jen u Sněžky?  Připomeňme si Den práv Tibetu připadající na výročí tibetského národního povstání (10. březen 1959) březnovými výstupy na kopce a hory po celé ČR. Pokud nějaký takový výstup uskutečníte, dejte mi prosím vědět.
Podívejte se níže na podrobnosti akce a případně se k události připojte i na Facebooku.
V sobotu 12. března 2020 v poledne se sejdeme v Peci pod Sněžkou u infocentra Veselý výlet a společně odtud vystoupáme po trase přes Růžohorky a Růžovou horu na vrchol Sněžky, kam dojdeme kolem 15. hodiny.
Kdo si netroufne na výstup, může svou tibetskou vlajku vyvézt lanovkou.
Na prošlapané trase k vrcholu bude nejspíš hodně sněhu, dobré boty jsou nutností. Ve vrcholové části musíme počítat i se silným větrem a mrazem.
Výstup potrvá dvě a půl hodiny. Zpět můžeme z vrcholu nebo při silném větru z Růžové hory sjet lanovkou.
Poté posedíme v Peckém pivovaru s ochutnávkou piva Sněžka.
Na akci míří také výprava z mého volebního obvodu, z Chomutovska. Dejte případně na mk@premyslrabas.cz vědět, pokud se budete chtít připojit.

Výstup organizují senátor a předseda senátní Skupiny přátel Tibetu Přemysl Rabas, krkonošské informační centrum Veselý výlet a organizace Češi Tibet podporují.