sobota 9. března 2019, 12:00

Městské informační centrum Veselý výlet, Pec pod Sněžkou


Na střeše republiky zavlaje 9. března tibetská vlajka. Vynesu ji tam osobně s přáteli a s vámi všemi, kdo se budete chtít připojit k dvou a půl hodinovému výstupu na Sněžku.
O den později si totiž připomeneme 60. výročí tibetského národního povstání. Měli bychom dát jasně najevo, že  čínská okupace Tibetu ani jiné porušování lidských práv ve světě nám nejsou v České republice lhostejné.
Tibetu se někdy říká "střecha světa", a tak je jasné, že tibetská vlajka musí být i na Sněžce.
Podívejte se níže na podrobnosti akce a případně se k události připojte i na Facebooku.
V sobotu 9. března 2019 v poledne se sejdeme v Peci pod Sněžkou u infocentra Veselý výlet a společně odtud vystoupáme po trase přes Růžohorky a Růžovou horu na vrchol Sněžky, kam dojdeme kolem 15. hodiny.
Kdo si netroufne na výstup, může svou tibetskou vlajku vyvézt lanovkou.
Po dobu setkání a výstupu mohou účastníci zaparkovat za městským úřadem na vyhrazeném parkovišti.Vjezd sem vede mezi domy městského úřadu a Správy KRNAP.
Na prošlapané trase k vrcholu leží hodně sněhu, dobré boty jsou nutností. Ve vrcholové části musíme počítat i se silným větrem a mrazem.
Výstup potrvá dvě a půl hodiny. Zpět můžeme z vrcholu nebo při silném větru z Růžové hory sjet lanovkou.
Poté posedíme v Peckém pivovaru s ochutnávkou piva Sněžka.
Na akci míří také výprava z mého volebního obvodu, z Chomutovska. Dejte případně na mk@premyslrabas.cz vědět, pokud se budete chtít připojit.

Výstup organizují senátor a předseda senátní Skupiny přátel Tibetu Přemysl Rabas, krkonošské informační centrum Veselý výlet a organizace Češi Tibet podporují. 

Akci podporují ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch, senátor za kraj pod Sněžkou a předseda svazku měst a obcí Krkonoš Jan Sobotka, starosta Pece pod Sněžkou Alan Tomášek, starosta Malé Úpy Karel Engliš a pro-tibetské organizace Potala a Lungta.