Podpořme vzdělávání v době koronaviru

premyslrabNovinky

Se svým týmem jsem od rána zjišťoval, jak nejen na Chomutovsku pomoci usnadnit situaci lidí, které zasáhla současná koronavirová situace.
Roušek, ochranných pomůcek a dezinfekce je všude dostatek.

Ohroženo je ale plnohodnotné vzdělávání dětí z nízkopříjmových domácností, které často nemají dobrý počítač ani kvalitní připojení k internetu. Z online výuky je tak vyřazeno poměrně dost dětí. Potvrdilo to několik lidí a mezi nimi taky Petra Mazancová, šéfka Učitelské platformy..

 
Proto jsem hned požádal předsedu senátního výboru pro vzdělávání, abychom za Senát společně vyzvali telefonní operátory k dočasnému bezplatnému navýšení datových balíčků. Usnesení bylo před chvílí přijato a pan předseda Jiří Drahoš bude o věci jednat s ministrem průmyslu a obchodu.

Začali jsme taky shánět počítače, které můžou posloužit k online výuce. Pokud máte funkční nepoužívanou IT techniku, ozvěte se klidně tady. Se svým týmem zařídím předání rodinám, kterým váš nepoužívaný počítač ještě dobře poslouží.

Moc děkuji a všechny vás prosím, abyste nepodléhali dezinformacím a řídili se vládními opatřeními. Počínání vlády je sice neuvěřitelně chaotické, ale opravdoví odborníci z oboru vám potvrdí, že situace je vážná a že se nebezpečně rychle blížíme na hranu kapacit našeho zdravotnictví.
Tak ukažme, že umíme držet spolu bez ohledu na to, co se děje ve Strakovce nebo na Hradě.