Na České poštovně visí od soboty tibetská vlajka

premyslrabNovinky

(10. března 2019, Chomutov) I přes nepřízeň počasí se v sobotu vydaly desítky lidí na nejvyšší horu Česka, aby zde vyvěšením tibetské vlajky připomněly 60. výročí tibetského povstání. Členy vysokohorské výpravy byli také místopředseda Senátu Jiří Růžička a senátor Přemysl Rabas, iniciátor akce.

Místní průvodce hned na začátku výpravy upozornil, že sobota byla na Sněžce kvůli povětrnostním podmínkám jedním z nejdrsnějších dní letošní zimy.

„Bylo to symbolické, neboť dostat vlajku až na Českou poštovnu stálo dost úsilí. A nešlo jen Tibet. Připomínání si čínské okupace Tibetu a protesty proti ní jsou zároveň připomenutím toho, že za lidská práva, svobodu a demokracii kdekoliv ve světě je třeba někdy bojovat. Ani v České republice nemáme demokracii náhodou a rozvíjet ji může někdy stát hodně sil,“ řekl k tomu senátor Přemysl Rabas.

Výstup, který se nejspíš stane každoroční tradicí, organizovali senátor a předseda senátní Skupiny přátel Tibetu Přemysl Rabas, krkonošské informační centrum Veselý výlet a organizace Češi Tibet podporují.

Foto: Robert Kalenský