Mají chudé kraje dotovat ty bohatší?

premyslrabNovinky


Warning: include(/data/web/virtuals/209110/virtual/www/domains/premyslrabas.cz/wp-content/plugins/cornerstone/includes/i18n/shortcodes.php): Failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/209110/virtual/www/domains/premyslrabas.cz/wp-content/plugins/cornerstone/includes/classes/Services/Config.php on line 32

Warning: include(): Failed opening '/data/web/virtuals/209110/virtual/www/domains/premyslrabas.cz/wp-content/plugins/cornerstone/includes/i18n/shortcodes.php' for inclusion (include_path='.:/data/web/virtuals/209110/virtual') in /data/web/virtuals/209110/virtual/www/domains/premyslrabas.cz/wp-content/plugins/cornerstone/includes/classes/Services/Config.php on line 32

Mají chudé kraje dotovat ty bohatší?

💶 Do ČR míří další miliardy korun z evroských fondů. Smyslem evropské podpory je srovnání regionálních rozdílů, v dotačním ptydepe se tomu říká koheze.
Kohezní pravidla stanovují, že chudší regiony jako jsou Ústecký nebo Karlovarský kraj mají mít vyšší podporu, než ostatní kraje.

A co na to česká vláda❔

Ministerstvo financí navrhuje se na evropskou kohezní politiku vykašlat a nižší evropské dotace do českých bohatších regionů dorovnat ze stáního rozpočtu.
Takže regiony s vyšší HDP získají ze státního více než ty chudší.
❌ Takhle se rozvojová regionální politika nedělá, a tak jsme s kolegy ze senátního Podvýboru pro regionu v transformaci poslali paní ministryni psaní.
Připomínky zaslaly i dotčené kraje.
Dám vám vědět, jak se k tomu vláda postaví.

Dopis senátorů ministryni

Dopis senátorů ministryni