HAVEL 30

premyslrabAkce plánované, Novinky

Srdečně vás zvu

do Kadaně na novoroční setkání, kterým si zároveň připomeneme 30. výročí návštěvy prezidenta Václava Havla na Chomutovsku a Mostecku. --- 14. ÚNORA 2020, 17:00 - 23:00 ORFEUM KADAŇ

Provést rezervaci

Prezident Václav Havel s početnou delegací navštívil Chomutovsko 12. února 1990. Přijel do kraje naprosto zničeného... asi netřeba rozvádět.

Plné chomutovské náměstí, procházka tehdy chátrajícím centrem Kadaně, návštěva dolů nebo zámku Jezeří - u toho všeho byli pamětníci, kteří páteční program v Orfeu po páté hodině zahájí krátkým připomenutím si tehdejších událostí.

Pak bude čas na divadlo a dobrou muziku.
A taky na občerstvení z produkce Café Tibet.

Image

PROGRAM

Začneme v 17:00 připomenutím si  událostí z 12. února 1990, a to samozřejmě přímo s přímými účastníky a spoluorganizátory prezidentské návštěvy.

Mostecký divadelní soubor Špenát a kedlubna připraví speciálně pro tuto příležitost havlovskou půlhodinu.

NUCENÝ VÝSEK
Dlouholetá legenda severočeské hudební scény zahraje samozřejmě i punkové a funky hity z devasátých let minulého století.
Jindra Domanja, Venca Jůza, Jirka Novotný

TRYPTYCH
Václav Havel byl v roce 1990 československý prezident, a tak v Orfeu samozřejmě zahraje česko-slovenská kapela.
Zažijete výjimečně talentovaného bubeníka Dušana Černáka, jednoho z nejuznávanějších mladých basistů dnešní doby Miloše Klápštěho a neméně nadaného kytaristu Vladimíra Mikláše.
A nebavíme se jen o jazzu.
Tryptych často náhle a překvapivě skáče do progresivního rocku, noisu, ambientu a to navíc doplňují analogové syntezátory.
V Tryptychu tomu říkají Dark Fusion. Je to ale hlavně mistrovství, dokonalost a zážitek.

NTS TRIO (Nejtek,Tichý,Smetáček)
Volná improvizace i důmyslná kompozice, současná hudba, alternativní jazzrock, psychedelické plochy.
NTS nekoncertuje často, ale když už se někde objeví, působí to jako zjevení. Takové, že si NTS pak dostává pozvánky do vyhlášených světových nahrávacích studií a získá si prostor v televizním vysílání BBC.
Není divu, jde o špičkové muzikanty. Třeba Michala Nejtka můžete znát jako autora symfonické úpravy písní Plastic People of the Universe (Co znamená vésti koně, 2014) nebo skladatele scénické hudby.

Michal Nejtek - keyboards, samples, vocal
Petr Tichý - double bass, sound effects, trumpet, trombone
Štepán Smetáček - drums, percussion, sound effects

CAFÉ TIBET
Václav Havel patřil mezi celosvětové lídry v obraně lidských práv. Velmi výrazně se zasadil o podporu svobody Tibetu. V Orfeu si to připomeneme gastronomicky.
Sonam Tsering, bývalý tibetský láma usazený v Česku je také skvělý kuchař.Těšit se můžete na momo knedlíčky, s masem i vegetariánské, a taky na yermelín - vítěze loňské soutěže nakládaných hermelínů.

REZERVACE

MOC PROSÍM, ABYSTE TADY, PŘÍPADNĚ NA MK@PREMYSLRABAS.CZ, POTVRDILI SVOU ÚČAST.

VSTUPNÉ JE DOBROVOLNÉ - VÝTĚŽEK ZE VSTUPNÉHO BUDE VĚNOVÁN NA MÍSTNÍ AKTIVITY PROJEKTU PAMĚŤ NÁRODA

O PŮLNOCI VYPRAVÍME OD ORFEA AUTOBUS SMĚREM DO CHOMUTOVA (PŘÍPADNĚ DO KLÁŠTERCE NAD OHŘÍ A DALŠÍCH MÍST NA CHOMUTOVSKU) - PŘI REZERVACI PROSÍM UVEĎTE VAŠI VÝSTUPNÍ STANICI

    Sdílejte tuto stránku