Gratulace předsedovi Tibetské exilové vlády

premyslrabNovinky

Gratulace novému předsedovi tibetské exilové vlády

(23. května 2021) Stávající premiér tibetské exilové vlády pan Lobsang Sangay byl v Senátu naším váženým hostem. A samozřejmě jsme na návštěvu Prahy pozvali i Penpa Tsering Sikyong, který do předsednické funkce nastupuje v pondělí.

I přes dění na Hradě a ve vládě se Senát Parlamentu ČR drží tradice české lidskoprávní zahraniční politiky. Těší mě, že jsem toho součástí. Více zde: https://bit.ly/3faDNNC

Text gratulace novému předsedovi tibrské exilové vlády

--- PŘEKLAD GRATULACE

Vaše excelence,

přijměte prosím naší vřelou gratulaci k vašemu zvolení do čela tibetské exilové vlády. Věříme, že následující roky budou pro Vás osobně, Tibeťany a příznivce Tibetu úspěšným a nadějným obdobím.

Mějte prosím na paměti, že v Česku za vámi stojí nejen senátní Skupina přátel Tibetu, ale i mnoho dalších političek a politiků a statisíce obyvatel, kteří každoročně vyvěšují tibetské vlajky, aby podpořili myšlenku skutečné autonomie Tibetu.

Spojují nás historické zkušenosti s totalitním režimem a také odkaz hlubokého přátelství jeho svatosti Dalajlamy a prezidenta Václava Havla. V Senátu jsme připraveni navázat na úspěšnou spolupráci s vaším předchůdcem, panem Lobsangem Sangayem.

Budeme proto velice potěšeni, pokud jedna z vašich prvních zahraničních cest povede právě do Prahy a sídla českého Senátu. Vy i vaši spolupracovníci jste tu kdykoliv vítáni.

Přejeme Vám hodně sil a vytrvalosti při prosazování práva Tibeťanů na sebeurčení. Stojíme za vámi a jako staří dobří přátelé vás a Tibeťany budeme aktivně podporovat i v těch nejtěžších chvílích. Hodnoty jako svoboda, pravda, přátelství a víra v dobro jsou a vždy budou silnou motivací nikdy nevzdat úsilí o prosazování univerzálních lidských práv nejen v Tibetu.

Ještě jednou vám srdečně gratulujeme a těšíme se na osobní setkání a intenzivní spolupráci.

Jiří Růžička, 1. místopředseda Senátu Přemysl Rabas, předseda senátní Skupiny přátel Tibetu