Kvě
24
Řeka Chomutovka a potenciál místní krajiny v Senátorská kancelář Přemysla Rabase
Kvě 24 @ 17:00 – 18:30
Řeka Chomutovka a potenciál místní krajiny @ Senátorská kancelář Přemysla Rabase

Studentka Ústavu krajinářské architektury ČVUT v Praze Kateřina Beránková přijede do senátorské kanceláře se svým vedoucím ateléru Vladimírem Sittou, aby představili semestrální práce k rozvoji řeky Chomutovky.

Nezůstane ale jen u toho. Budeme se bavit o celkovém potenciálu krajiny Chomutovska nebo se podíváme na vize Palivového kombinátu zaplavit místa hnědouhelných dolů vodou.

Vladimír Sitta je zahradní a krajinný architekt, který dlouhodobě působil v zahraničí, kde za své realizace obdržel několik významných cen. Nyní vede ateliér na výše zmíněném Ústavu krajinářské architektury, který na ČVUT spoluzakládal.

Pusťte si třeba tenhle rozhovor: http://bit.ly/2w9o1ek  a v pátek na viděnou v Labuti.

Svou účast prosím potvrďte tady: https://forms.gle/g2uXDfPaZM3uiqYs5.

A předem děkuji za sdílení této stránky nebo facebookové události: https://www.facebook.com/events/884443075228633/.

 

 

Čvn
21
Václav Janoščík – otázky bez otazníku v Senátorská kancelář Přemysla Rabase
Čvn 21 @ 17:00 – 18:30
Václav Janoščík - otázky bez otazníku @ Senátorská kancelář Přemysla Rabase

V první třídě jej chomutovské učitelky chtěly uklidit do zvláštní školy. Václav Janoščík později vystudoval právo, historii a dějiny umění. Vše završil doktorátem a dnes učí na několika uměleckých vysokých školách, je progresivním kurátorem výstav a čím dál častěji citovaným filosofem. Jeho kniha Nespavost (VŠUP UMPRUM, 2018) byla během pár měsíců vyprodána.
Zkrátka výjimečný talent z Podkrušnohoří.
Václav se při své chomutovské přednášce zaměří nejen na Nespavost. Přijďte se s ním bavit třeba o tom, jak mohou filosofie a umění pomoci s přeměnou severozápadních Čech. A jakou roli v tom všem hrají MacGyver a Rihanna.

V senátorské kanceláři chci dát prostor i dalším výjimečně talentovaným lidem z regionu, a tak budu rád za vaše tipy na další osobnosti, které stojí za to více představit veřejnosti.

Vstup na akci je bezplatný po předchozí rezervaci: http://bit.ly/VaclavJanoscik

“Jak volit podmínky, když i volba má své podmínky. Psát otázky bez otazníku.” VJ, 3. 12. 2015 (Nespavost)