Vážené voličky a vážení voliči, milí přátelé,

vašich 10 626 hlasů mě učinilo vítězem prvního kola senátních voleb v okrese Chomutov. Ze srdce vám děkuji za pomoc v kampani, za podporu, za důvěru.

A děkuji vám všem, kdo jste byli volit, ať už kohokoliv z devíti kandidátů.

V pátek a v sobotu nás čeká druhé kolo. Moc prosím, využijte svého demokratického práva vybrat si svého senátora.

Pokud vaše hlasy nakonec do Senátu vyšlou mne, slibuji, že budu skutečně pracovat na tom, abych v našem kraji měnil věci k lepšímu. A můžete si být jistí, že budu vždy hlasovat podle svého svědomí a nepodlehnu tlakům kterékoliv politické strany nebo zájmové skupiny.

Přeji vám krásné podzimní dny.

V úctě a s díky

Přemek Rabas, 7. října 2018, Blatno

POŠLETE SVOU RODINU, PŘÁTELE A ZNÁMÉ VOLIT 12. A 13. ŘÍJNA DO SENÁTU

Tipněte si, kolik procent voličů přišlo k urnám v okrese Chomutov ve druhém kole senátních voleb před šesti lety. Číslo je to trochu strašidelné a najdete jej na konci této stránky. Nejde tedy jen o to, koho volit, ale aby lidé vůbec volit šli.


Populističtí politici se snaží veřejnost přesvědčit, že Senát je zbytečná instituce. Jsem si jistý, že tomu tak není, a to z několika důvodů.


Senátoři jsou voleni průběžně, nikdy se nevolí celé osazenstvo Senátu najednou. Senát tak odolává výkyvům ve voličských náladách hlavně v dobách, kdy jsou dočasně úspěšní populisté, oligarchové a lidé, kteří do politiky nejdou proto, aby ochraňovali demokratické principy. Proto je tu Senát, který se prostě nedá najednou převolit ani kdybyste do volební kampaně dali stamiliony korun. Právě proto také nejčastěji populisté a nedemokrati šíří myšlenku, že Senát je zbytečná instituce. Není, je to základní prvek ochrany demokracie v České republice.


Senát vrací poslanecké sněmovně velkou část návrhů zákonů. Proč? Třeba i proto, že poslanci v nich nasekali spoustu chyb.


Setkal jsem se také s názorem, že senátoři nic nedělají a jen berou vysoké odměny. Ano, to může být pravda. Stačí se podívat na statistiky dokazující, že někteří volení zástupci se vážně nepředřou. A tady je jen na voličích, koho do Senátu vyšlou. Dobrý senátor může pro rozvoj regionu udělat opravdu hodně. Stačí mít vizi, schopnosti a chtít.

tak to zkusme

Milé podporovatelky, milí podporovatelé, přátelé a kamarádi, pokusme se k volbám do Senátu dostat více lidí. Tady pár tipů, jak na to.


POŠLETE SVÝM BLÍZKÝM A ZNÁMÝM ESEMESKU
(Třeba s tímto textem: V pátek a v sobotu je druhé kolo voleb do Senátu. Běžte prosím volit. Můj hlas dostane Přemek Rabas.)

Sdílejte tuto stránku

MLUVTE S LIDMI O DŮLEŽITOSTI SENÁTNÍCH VOLEB
(Pokud budete mít čas a chuť, můžete se mnou vyrazit do ulic na kontaktní kampaň. Stačí napsat sem.)


11,83 %

To je to číslo, které zmiňuji výše. Tak schválně, podaří se nám jej do soboty překonat? Díky za každou pomoc.