TZ: Přemysl Rabas kandiduje do Senátu, aby měnil věci k lepšímu

premyslrab

Hilser_Rabas_Laska

(12. května 2018, Pokutice) Přemysl Rabas dnes při výstupu na stolovou horu Úhošť u Kadaně oznámil svou kandidaturu do Senátu. Bývalý ředitel chomutovského zooparku, nyní šéf zoo ve Dvoře Králové, vstupuje do voleb na Chomutovsku pod hlavičkou Politického hnutí SENÁTOR 21. K podpoře jeho kandidatury se již přihlásily Pirátská strana, JsmePRO!, TOP 09, LES a KDU ČSL. Další strany a hnutí svou podporu pravděpodobně oznámí v příštích dnech a týdnech.

Rabas se jako senátor hodlá zaměřit na zvýšení ekonomické soběstačnosti regionu. “Místní potenciál pro rozvoj turismu a souvisejících služeb je obrovský. Pokusím se propojit všechny, od státních úřadů až k místním živnostníkům, abychom naše architektonické a přírodní poklady nenechávali ležet ladem,” přibližuje své plány Rabas. “Při chytrém a účelném investování do turistické infrastruktury k nám můžou každý rok přijet statisíce návštěvníků. Ti do místního veřejného i soukromého sektoru mohou přinést řádově stovky miliónů korun,” doplnil.

Senátorský kandidát chystá pomoc místním sídlištím, která ohrožuje byznys s levnými byty. “Se senátorem Láskou řeším možnost zavedení tvrdších zákonných postihů nečestných majitelů bytů, kteří neodvádějí zálohové platby do společenství vlastníků,” řekl Rabas a doplnil, že zvažuje také návrh změn ve fungování SVJ, aby jejich činnost nemohli paralyzovat nekomunikující spekulanti skupující byty ve velkém.

V případě volebního úspěchu Rabas v senátorské kanceláři zřídí bezplatnou právní poradnu pro společenství vlastníků i pro jednotlivce, kteří potřebují odbornou pomoc.
Náklady na právníka by hradil ze státního příspěvku za mandát.

To mu umožní dohoda s hnutím SENÁTOR 21, za které jako nezávislý kandiduje. “Cílem hnutí je dostat do Senátu nezávislé osobnosti se silným smyslem pro demokratické hodnoty a schopností měnit věci k lepšímu. Nejde nám o budování stranických struktur, a proto považuji za rozumné, že 70% státního příspěvku pro hnutí pošleme přímo do senátního obvodu, v Chomutově na právní pomoc občanům,” vysvětlil senátor a zakladatel hnutí Václav Láska.

Přemysl Rabas vstupuje do kampaně s heslem “měním věci k lepšímu”. Odkazuje tak nejen na své manažerské úspěchy a senátorské plány. “Chomutovsko v Senátu doposud reprezentovali samí komunisté a jeden trestanec. Stálo by za to světu konečně ukázat, že i v Krušnohoří žijí odpovědní a sebevědomí lidé,” přiblížil Rabas jednu ze svých motivací kandidovat do Senátu. 

V sobotu jej při výstupu na Úhošť kromě tří desítek příznivců doprovodil také rodilý Chomutovan a prezidentský kandidát Marek Hilšer. „Po prezidentské volbě jsem dostal nabídky, abych na Chomutovsku kandidoval do Senátu. Přemek Rabas je ale pro mě pro mě ideální kandidát, takže jsem nabídky odmítl,“ řekl Hilšer, který do Senátu kandiduje v pražském volebním obvodu a věří, že v Senátu bude s Přemyslem Rabasem nakonec aktivně spolupracovat.

BIO PŘEMYSL RABAS
MVDr. Přemysl Rabas (*1963) je kadaňský rodák. Řídí Safari park Dvůr Králové, který nyní patří mezi návštěvnicky a ekonomicky nejúspěšnější české zoo. Předtím přes 20 let úspěšně přetvářel chomutovský zoopark na oblíbenou turistickou atrakci a na centrum komunitního života.   Podílel se na mezinárodních programech na záchranu ohrožených zvířecích druhů. Byl chomutovský i krajský zastupitel a poslanec parlamentu ČR. S rodinou žije v krušnohorském Blatně nad Chomutovem.

CITACE PŘEDSTAVITELŮ PODPORUJÍCÍCH SUBJEKTŮ

Michal Vlach, předseda regionální organizace TOP 09, Chomutovsko
„Přemysl Rabas naplňuje naši představu ideálního kandidáta. Má za sebou prokazatelné manažerské úspěchy, a když mluví o vizích rozvoje Chomutovska, není to mlácení prázdné slámy. Místní i krajská organizace TOP 09 jeho kandidaturu plně podporují.“

Michaela Schwarzová, 2. místopředsedkyně Ústeckého krajského sdružení Pirátské strany
„Jsem moc ráda, že na Chomutovsku můžeme podpořit tak kvalitního kandidáta. Přemysl Rabas byl schválen vnitrostranickým online hlasováním a nikdo z hlasujících nebyl proti. Piráti jsou připraveni zapojit se i do kontaktní kampaně.“

Martin Bursík, předseda Liberálně ekologické strany

“Senát potřebuje posílit o nové senátorky či senátory, kteří podpoří proevropskou a prozápadní orientaci České republiky, budou principiálními obránci demokratických hodnot a současně budou erudovaní ve svém oboru. Tohle všechno Přemysl Rabas splňuje. Přemek přinese do Senátu podrobnou znalost ochrany životního prostředí, tedy tématu, které je v ČR dlouhodobě podceňováno a potřebuje silné zastánce. Liberálně ekologická strana vítá schopnost Přemysla Rabase spojit více subjektů z demokratického politického spektra,  podporuje jeho kandidaturu do Senátu a věří v jeho úspěch.”

KONTAKT
Přemysl Rabas
E-mail: premek@premyslrabas.cz 
Tel: +420 602 357 179