Senát

premyslrab

Milé voličky, milí voliči, kamarádi a přátelé,

snad se mi podařilo odpovědět na všechny vaše gratulace. Pro jistotu ale ještě jednou DĚKUJI.

Do senátorské lavice poprvé usednu 14. listopadu. Den před tím v Senátu převezmu osvědčení o zvolení.
V úterý jsem se potkal s Václavem Láskou a s dalšími kolegy a kolegyněmi z Klubu pro liberální demokracii – SENÁTOR 21, jehož jsem jako nezávislý součástí. Řešili jsme vznik takzvaného podvýboru, který by se zabýval zlepšováním kvality života na sídlištích. Už během kampaně jsem od vás posbíral dost podnětů na zákonné úpravy, které by například posílily postavení SVJ před spekulanty s byty. Určitě se ale dá udělat mnohem víc, ne jenom hasit problémy.

Připravuji taky chomutovskou senátorskou kancelář. Chci, aby to byl veřejnosti otevřený prostor, ve kterém se budeme moci potkávat třeba u plánování, jak okres Chomutov a celé severozápadní Čechy posunout dopředu. Více o kanceláři Vám sdělím v listopadu na novém webu, který právě vzniká.

Před volbami jsem tu psal, že bych rád spolupracoval se senátory ze sousedních obvodů, abychom koordinovali kroky ke zlepšení situace v celém regionu. To považuji za klíčové, stejně jako průběžné setkávání se zástupci radnic a obecních úřadů. Právě na komunální úrovni nejlépe vědí, co je třeba v zákonech změnit, aby města a obce fungovala lépe.

A když tak pozoruji, co se v politice, třeba v té zahraniční, v poslední době v naší zemi děje, je jasné, že všechny senátory čeká hodně práce při péči o zdraví naší demokracie.

Ještě musím poděkovat subjektům, které podpořily moji kandidaturu do Senátu. Kromě hnutí SENÁTOR 21 to byly Česká pirátská strana, Strana zelených, Liberálně ekologická strana, JsmePRO!, KDU-ČSL, TOP 09 a při druhém kole se připojili také Starostové a nezávislí. Děkuji, za širokou podporu proevropských demokratických stran jsem opravdu moc rád.

Voličům i případným kritikům ale připomínám. Jsem na stranických aparátech nezávislý senátor a při hlasováních se budu řídit jen svými rozhodnutími a vlastním svědomím.

Krásný podzim přeji.

PřR