Nejen se Starosty na sídliště

premyslrab

Starosta Božího Daru a senátor Jan Horník mi ve čtvrtek před volbami do Chomutova přivezl podporu od Starostů a nezávislých. Moc děkuji. Bavili jsme se o tom, jak severozápad Čech dostat v Senátu do kurzu. Zatímco senátoři a senátorky z Moravy běžně spolupracují napříč stranami, aby pomohli svému regionu, u nás to prý tak úplně nefunguje. Škoda. Celé Krušnohoří a podkrušnohorský pás sídlišť a přilehlé venkovské oblasti mají mnoho společného – podobné problémy ale taky příležitosti, jak region měnit k lepšímu.

Jan Horník je hned od vedle, na Sokolovsku si taky brzy zvolí svého senátora, Mostečany zastupuje Alena Dernerová, v Teplicích bude v sobotu jasno (že, Váš senátor Zdeněk Bergman).

Je to jednoduché – dobří senátoři a senátorky musí spolupracovat, aby náš kraj pozvedli. Mám silný dojem, že i u nás na severozápadě bychom se v tomhle mohli Moravákům brzy vyrovnat.

A ještě o jedné věci jsem se bavil s týmem Václav Láska – Právo s Láskou a dnes s Janem Horníkem – sídliště, jejich rozvoj i předcházení problémům, si v Senátu zaslouží zvláštní pozornost. Proto by stálo za to založit senátní podvýbor, který by spojil senátory, odborníky (třeba Sídliště, jak dál?), zástupce měst a obcí a hlavně majitele domů a předsedy SVJ.

Zkrátka, ať už si za senátora na Chomutovsko vyberete v sobotu kohokoliv, měli byste vědět, že, jak říká Načeva, “možnosti tu sou”.

Hlavně prosím běžte volit, ať těch necelých 12% z posledních senátních voleb překonáme. Moc díky.