Do senátních voleb vstupuji se třemi prioritami:

ekonomická soběstačnost regionu,

zlepšení situace na sídlištích

a ochrana demokracie.

Čtěte prosím dál.


Chci zvýšit ekonomickou soběstačnost regionu a zlepšit tvář Chomutovska

Chomutovsko a Jirkovsko, Kadaňsko, Klášterecko, Vejprtsko a přilehlé obce mají turistům co nabídnout. Zatím toho potenciálu využíváme málo a některé poklady architektonické i přírodní necháváme zbytečně ležet ladem.

Co s tím mohu udělat jako senátor?

Každou dobrou změnu musí někdo iniciovat a řídit ji – z pozice senátora můžu spojit lidi a organizace, které Chomutovsko pomohou změnit k lepšímu.

Oslovím potenciální partnery, od státu, velkých firem až po místní živnostníky, aktivní občany a umělce, abychom Chomutovsko začali měnit v centrum turistického ruchu a souvisejících služeb. Možná to zní příliš ambiciózně, ale stačí se podívat za hranice do sousední Lužice - důlní měsíční krajinu se tam rychle podařilo změnit ve vyhledávané centrum odpočinku a zábavy. Doba, kdy se na nás všichni dívají jako na špinavý sever s nedýchatelným vzduchem musí brzy skončit.


K tomu ještě pár čísel. S kolegy odhadujeme, že náš okres má potenciál přilákat ročně o 250 až 350 tisíc návštěvníků více než nyní. To může znamenat až stovky milionů korun utracené za místní zboží a služby a stovky až tisíce pracovních míst ve službách, které z větší části můžeme vytvářet sami z místních zdrojů.

Ze zkušeností z řízení chomutovského zooparku vím, že i za málo peněz můžeme na Chomutovsku zahrát hodně dobré muziky.

Tomu chci pomoci.

 

Máte tip, kam a jak na Chomutovsko lákat turisty? Jak nastartovat místní byznys? Chcete být u toho? Napište mi.

Udělám vše pro zvýšení kvality života na sídlištích


Na tom už pracuji. Se senátorem Václavem Láskou a s experty znalými místní situace připravuji dva návrhy legislativních změn.
Pleteme bič na spekulanty s bydlením, kteří nejen u nás na Chomutovsku skupují byty, aby v nich za nehorázné nájemné ubytovávali lidi, kteří jinde rozumné bydlení nenajdou. Tito zlatokopové pak často neodvádějí povinné odvody do fondů společenství vlastníků bytových jednotek (SVJ). A tomu hodláme se senátorem Láskou a dalšími zabránit – záměrně neodvádět platby za energie a do společného fondu SVJ musí být aspoň přestupkem, když ne trestným činem.

Ještě plánujeme jednu úpravu zákona - rozhodování mnohých SVJ brzdí nekontaktní majitelé bytů, často právě spekulanti. Navrhneme změnu v občanském zákoníku, aby SVJ byla usnášeníschopná i bez těch majitelů, kteří o dění v SVJ nejeví zájem.

Stát by měl obcím pomoci se zajištěním financí na výkup bytů.  Třeba právě těch v problémových domech. Pokusím se tomu pomoci.

Chystám také reálně pomoci těm, kdo se ocitli v nesnázích. Předsedové SVJ, majitelé bytů i lidé v neřešitelné životní situaci by měli mít v senátorské kanceláři bezplatné právní služby.
Z čeho je možné právníky zaplatit?
Ze státního příspěvku za mandát. S hnutím SENÁTOR 21 jsme se dohodli, že až 70% z částky, kterou by hnutí obdrželo od státu za mě jako za senátora, půjde na přímou pomoc na Chomutovsku.

 

Napadá vás, jak zařídit, aby sídliště byla lepším místem k životu? Napište mi prosím. 

Přispěji k tomu, aby Česká republika zůstala demokratickou zemí


O demokracii a právní společnost je třeba pečovat. V poslední době se ale objevuje čím dál více politiků, kteří se aktivně snaží o opak.


U mne můžete očekávat, že v Senátu se v případě zvolení připojím ke kolegyním a kolegům, kteří ctí ústavu ČR i zvyklosti s ní související, kteří nepodléhají stranickým aparátům, jsou zcela nezávislí a pracují jen v zájmu společnosti a obyvatel této země.

Kandiduji za hnutí Senátor 21 s podporou několika dalších subjektů.

Ani jeden z nich není součástí vlády a to je moc dobře. Senát by měl být pojistkou demokracie, tedy jakousi nezávislou dozorčí radou, která hlídá, aby vláda nepřekračovala mantinely, které jsme si v naší demokracii společně určili. A přesně tak vnímám roli senátora.


Co ještě určitě budu řešit? Nechci vás zdržovat, tak už jen heslovitě.

Image

MÉ PRIORITY UŽ ZNÁTE. ZAJÍMÁ VÁS MŮJ POSTOJ K DALŠÍM TÉMATŮM? POŠLETE MI DOTAZ, ODPOVĚĎ PAK ZVEŘEJNÍM NA TÉTO STRÁNCE.

Zapojte se do kampaně a sdílejte tuto stránku. Díky! PŘR

DOTAZY A ODPOVĚDI

....bič není, že budou muset (pozn. spekulanti s bydlením) odvádět příjmy do společenství vlastníků, bič je každý rok tento příspěvek snížit o 10% a tak aby za pět let byl maximální doplatek třeba 3 000,- na jeden byt. Není možné platit 12 tis. lidem jako doplatek na bydlení, ani tady, ani v Praze.

JK

Vážený pane, máte samozřejmě pravdu. Štědrost státu směrem k podnikatelům s ubytováním lidí závislých na dávkách je dlouhodobá. Už za mého působení v poslanecké sněmovně chtěla kolegyně tento byznys utnout, ale kupodivu politici napříč stranami byli proti. Rozhodně jsem pro snížení příspěvků i doplatků na bydlení. Vámi navrhovaný způsob postupného snižování dávek je rozumný. Razantní jednokrokové snížení by totiž mohlo skončit masivní nárůstem lidí bez domova. Proto se přikláním k tomu, aby města a obce před snížením příslušných dávek disponovala vlastními byty, v kterých by mohla nabízet i tzv. sociální bydlení. Jako senátor bych podpořil dobrý zákon o sociálním bydlení. Myslím, že vládní program Restart regionů by měl obcím pomoci získat finance na na výkup bytů. Třeba právě těch problémových. A ještě k zákonu o sociálním bydlení. S podporou ministerstva pro místní rozvoj byly na Chomutovsku podpořeny projekty na zřízení sociálních bytů s regulovaným nájemným - vím o dvou státem podpořených projektech, v Chomutově a Klášterci nad Ohří, které ale nakonec svému okolí a nakonec i nájemníkům přinesly více obtíží než užitku. Také proto věřím, že zákon přesně určí, co to je sociální bydlení a nastaví pro něj takové parametry, aby s podporou státu nevznikala ghetta.
..tak si vyzkoušejte žít s nimi na sídlišti...

PK

Vážený pane, moc dobře vím, že společné soužití a sousedské neshody jsou u některých domů na sídlištích velký problém. Týká se to hlavně domů s byty, v kterých se hodně často střídají nájemníci bez vztahu k místu, společnému majetku i sousedům. Bavil jsem se se starousedlíky, právem naštvanými, i s obyvateli spekulantských bytů. Stačí jedna problémová rodina, aby rapidně zhoršila kvalitu života všech v domě i okolí. A pravdou je, že kvůli těm problémovým rodinám to často schytávají i ty, které se chovají slušně. Co s tím? Místní sídliště prostě nesmí sloužit jako ubytovny. A znovu se vracím k boji se spekulanty, kteří vydělávají na státem dotovaném ubytování lidí v obtížích. Spekulanti jsou totiž hlavním ohrožením dobrého života na sídlištích. Je ostudné, že stát posílá lidi v potížích do rukou těchto neetických podnikatelů. Ale i tady je třeba rozlišovat. I na Chomutovsku je totiž dost slušných pronajímatelů.
Obce musí disponovat sítí vlastních bytů a pracovníky, kteří rodiny v nesnázích pomohou dostat z tíživé životní situace. A pokud jde o sígry, kteří vždy budou ve všech sociálních vrstvách společnosti, tam je třeba důslednost. Každý policista a strážník by měl sígry ze své čtvrti znát a věnovat jim náležitou "péči". Je třeba rozlišovat a neházet všechny do jednoho pytle. Máme tu dost zkušeností s politiky, kteří se siláckými a nenávistnými prohlášeními snažili zakrýt své podvody a usilovali tak o hlasy voličů. Jsem pro věcná řešení, a ta jsou v tomto případě známá. Jen se do toho musí stát i obce razantně pustit.
Jinak se domnívám, že bychom neměli zůstat jen u hašení problémů. Na sídlištích se dá změnit dost věcí, aby byla lepším místem k životu. Od terénních úprav, které sníží hlučnost mezi domy přes výsadbu zeleně a její údržbu až po budování míst, kde se budou moci společně scházet sousedé všech věkových kategorií. Inspirace na funkční sídliště se dá po světě posbírat víc než dost, je třeba se do toho spustit.
Zhledla jsem Vas kratky prispevek na fb ohledne chovu velkych selem v soukromych chovech. Az budete senatorem, bylo by mozne navrhnout i upravu podminek chovu zvirat ve zverimexech? Syn napriklad miluje papousky a v obchode je maji v male kleci bez moznosti se alespon na dve hodiny denne proletet. Rikal mi, ze treba Rakousko ma mnohem prisnejsi predpisy v teto zalezitosti? ...

JJ

Vážená paní, jsem si plně vědom toho, že ve vztahu ke zvířatům máme dost co dohánět, a to i s ohledem na situaci v západní Evropě.

Mohu jen říci, že při případném zvolení bude tato problematika v popředí mého zájmu.

Stejně tak jsem se jako poslanec zasazoval o úplný zákaz dovozu výrobků z tuleňů z Kanady k nám. Zvířatům máme co vracet. 
Myslím že v Chomutově by to chtělo více odpadkových košů. Nevím zda-li to lidi přinutí vyhazovat odpadky více, myslím že by to pomohlo.

JD

Vážený pane, na první pohled banální záležitost, která by mohla fungovat skoro automaticky. A přesto nedostatek košů zaznívalo jako téma i při výzkumu, který si město Chomutov nedávno zadávalo.

Ovšem jakkoliv se jako senátor hodlám zaměřovat na lokální témata, toto bych doporučil řešit spíše se současným vedením města. Doporučuji napsat někomu z vedení obce e-mail nebo si domluvit schůzku. Nakonec možná těch připomínek bude více, než jen k odpadkovým košům.